3,3 mln zł za krakowski PUK. Wielkie przejęcie na rynku usług funeralnych

Grupa Klepsydra przejęła udziały w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych, które świadczy usługi pogrzebowe w Krakowie i okolicach.

Krakowski PUK powstał w 1992 r. w wyniku prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Krakowie. A teraz większościowym udziałowcem będzie grupa Klepsydra, która za udziały zapłaciła 3,3 mln zł. 

„Grupa Klepsydra ma wszelkie atuty do skutecznego przeprowadzenia konsolidacji rynku funeralnego w Polsce – jesteśmy stabilną i wiarygodną firmą, mamy doskonałą znajomość branży oraz zbudowaliśmy doświadczony zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach finansowych oraz przejęciach spółek. Dlatego już teraz ogłaszamy naszą, z sukcesem zrealizowaną akwizycję spółki PUK, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w segmencie usług pogrzebowych oraz jest jednym z największych podmiotów działających na rynku krakowskim. W tym roku chcielibyśmy przeprowadzić jeszcze co najmniej jedno przejęcie” – powiedział prezes Grupy Klepsydra Marek Cichewicz, cytowany w komunikacie.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie