4 tysiące dzieci skorzysta z „zielonych szkół” w górach. Koszt 5-dniowego wyjazdu to 180 zł

Około 4 tysięcy dzieci będzie mogło skorzystać  z wypoczynku w górach. Dzięki  współfinansowaniu przez urząd miasta Krakowa koszt 5–dniowego turnusu wyniesie 180 zł. W budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ten cel około 1,8 mln złotych – mówi jeden z inicjatorów programu, radny miasta Tomasz Daros. Jak podkreśla, środki te i tak wrócą do budżetu.  

– To kolejna już edycja programu „Złap oddech w górach”. Projekt powstał z myślą o tym, by dzieci i młodzież z Krakowa  mogła choć na chwilę zmienić otoczenie, odpocząć i odetchnąć – powiedział Tomasz Daros. Jak podkreślił, zielone szkoły organizowane są w dwóch ośrodkach należących do urzędu miasta – Dzięki temu, środki finansowe wydane n pobyt dzieci są później przez magistrat przeznaczane na unowocześnienie obydwóch ośrodków.  

Zielone szkoły organizowane są w  Centrum Wypoczynku JordaNova oraz Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „Pod Durbaszką”, które są filiami samorządowego Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie. Pierwszy z nich znajduje się w Beskidzie Sądeckim, w sąsiedztwie lasu sosnowo-modrzewiowego i górskiego potoku. „Klimatyczna i urokliwa okolica sprzyjają tu ładowaniu akumulatorów o każdej porze roku” – informują organizatorzy. Drugi to ośrodek znajdujący się w Małych Pieninach, na wysokości 850 m n.p.m., na północnym stoku Durbaszki.

Każdy uczestnik ma zagwarantowany  transport autokarem w obie strony, 4 lub 3 noclegi (pn.-pt.),  pełne wyżywienie oraz ubezpieczenie. Koszt to  180 zł za turnus 5-dniowy i 120 zł za turnus 4-dniowy. Zapisy na turnusy luty – marzec rozpoczynają się 30 stycznia

Szczegóły na stronach:
 
(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie