Od rana w nowohuckich Kujawach trwa sadzenie drzew przez mieszkańców Krakowa. Do posadzenia przygotowano około 4000 szt. sadzonek leśnych (2-3 letnich): dębu szypułkowego, lipy drobnolistnej, klonu jawora, buka zwyczajnego, grabu zwyczajnego. Dzisiejsza akcja to kontynuacja pomysłu z 2019 roku, kiedy
Kraków postanowił uczcić przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W nowohuckich Kujawach powstał las o nazwie „Prawiek”. Nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednej z książek pisarki – „Prawiek i inne czasy”. Więcej o tej inicjatywie pisaliśmy w artykule: 25 tysięcy drzew. Kraków ma nowy las. Teraz czekamy, aż urośnie
Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Patrycja Bliska
Posłanka Małgorzata Wassermann uhonorowana przez prezydenta Jacka Majchrowskiego (ZDJĘCIA)















































