Sześć tysięcy pielgrzymów idzie z Krakowa na Jasną Górę [zdjęcia]

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszyła w sobotni poranek spod Wawelu. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. idzie w niej sześć tysięcy osób. Do celu pątnicy dotrą 11 sierpnia.

42. PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ WYRUSZYŁA SPOD WAWELU

Zdjęcie 1 z 62

Zanim pielgrzymi wyruszyli w stronę Jasnej Góry, uczestniczyli we mszy świętej na Wawelu. – Wasze zmierzanie na Jasną Górę niech będzie zmierzaniem do utwierdzenia się w wierze – mówił odprawiający mszę św. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski w homilii zwracał uwagę na niebezpieczeństwa grożące chrześcijanom. – Po pierwsze: pojawią się fałszywi nauczyciele i herezje. Po drugie: pojawią się ludzie przewrotni, którzy będą chcieli wewnętrznie, moralnie złamać chrześcijan, i to w imię wolności. Po trzecie: chrześcijanie spotkają się z szyderstwami z powodu ich wiary w Chrystusa. Wobec tych zagrożeń trzeba trwać przy zdrowym rozsądku, a jednocześnie trwać w pamięci o tym, co przekazał nam w swoich Ewangeliach Jezus Chrystus – mówił metropolita krakowski. – Kto ma Chrystusa w swoim sercu, ten promieniuje pokojem – dodawał abp Jędraszewski podkreślając, że w świecie pełnym przemocy słownej i fizycznej ludzie spragnieni są pokoju, dobrego słowa i życzliwości. Metropolita krakowski prosił też pielgrzymów o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

„Chleb Pielgrzyma” to seria dla wędrowców szukających na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej Bożego Słowa, ale i dla wszystkich, którzy z różnych powodów musieli pozostać w domach, jednak duchowo włączają się w drogę na Jasną Górę. Kolejne odcinki będą ukazywać się każdego dnia pielgrzymki o 7:58 na naszych kanałach Spotify oraz You Tube.

Playlista 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę dostępna tutaj.

(red) (fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej)

Najnowsze

Co w Krakowie