42 tys. miesięcznie za 11 metrów w Sukiennicach

13 oferentów stanęło do przetargu na jeden z kramów znajdujących się w  Sukiennicach. Cena z wyjściowych 800 zł netto za m kw. wzrosła do 3960 zł za m kw. To oznacza, że za lokal o powierzchni niecałych 11 metrów, nowy najemca będzie płacić prawie 42 tys. zł miesięcznie. 

To była prawdziwa bitwa o kram w Sukiennicach. Do przetargu stanęło  15 przedsiębiorców, ale ostatecznie do aukcji dopuszczono  13 oferentów. Cena wywoławcza stawki czynszowej netto za 1 m kw. powierzchni użytkowej lokalu wynosiła 800 zł, natomiast stawka wylicytowana osiągnęła 3960 zł za m kw. Aukcję wygrał przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą artystycznych pamiątek, upominków, artykułów skórzanych i związanych z tradycją krakowską. Nowy najemca ma teraz czas do 6 marca na podpisanie umowy.

Wylicytowany kram o nr 26 ma powierzchni ok. 10,6 m kw. Znajduje się blisko wejścia do Sukiennic od strony ulicy św. Jana. Nad nim widnieje herb Cieszyna. Zwycięzca aukcji będzie mógł prowadzić tam działalność gospodarczą, która polega na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła ludowego i artystycznego (związanego z tradycją handlu krakowskiego). Celem takiej formy handlu jest promocja miasta i regionu.

„Możliwa jest sprzedaż pamiątek, upominków, elementów sztuki użytkowej, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych” – informuje organizator aukcji Zarząd Budynków Komunalnych. Jednocześnie ZBK podkreśla, że zakazany jest handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku niemającymi znamion rękodzieła lub nienawiązującymi jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju oraz na prowadzenie w lokalu handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.

Możliwość najmu kramu w Sukiennicach pojawia się bardzo rzadko. Ostatnia taka możliwość miała miejsce w 2018 roku. Co ciekawe, wtedy również licytowano ten sam kram nr 26. Do licytacji stanęło  47 oferentów, a cena za metr kw. sięgnęła 3 tys. zł.

Najnowsze

Co w Krakowie