53 nowych policjantów, w tym 15 kobiet. Wiemy, gdzie będą służyć

W środę, 30 listopada 2022 roku, w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. To szóste przyjęcie w tym roku – dziś ślubowało 53 policjantów, w tym 15 kobiet.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 12 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy. 6 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a 4 do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej i Komenda Powiatowa w Zakopanem zyskają po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie trafi 5 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zyska 4 policjantów, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie 3 policjantów, a do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostanie przydzielony 1 policjant.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono także medale policjantom z garnizonu małopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej wyróżnił 1 funkcjonariusza złotym medalem za Długoletnią Służbę, 1 funkcjonariusza srebrnym medalem za Długoletnią Służbę i 2 policjantów brązowymi medalami za Długoletnią Służbę. Zostały także wręczone ministerialne Odznaki Zasłużony Policjant: 1 złota, 4 srebrne i 15 brązowych, oraz jeden medal za Zasługi dla Policji dla starosty powiatu tatrzańskiego Piotra Bąka.

Fot. małopolska policja

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie