70 metrowa kładka dla pieszych i rowerzystów powstaje nad obwodnicą Krakowa (ZDJĘCIA)

Trwa budowa kładki dla pieszych i rowerzystów nad drogą krajową nr 94 w rejonie węzła Modlnica. Od wtorku 7 maja, w związku z budową zamknięte zostaną wewnętrzne pasy ruchu na obydwu jezdniach.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, 7 maja 2024 r. na odcinku około 500 m zamknięte zostaną oba lewe pasy DK94 (w kierunku węzła Modlnica i w stronę Katowic). Kierowcy będą mieć do dyspozycji prawe pasy oraz pas do zjazdu – kierunek węzeł Modlnica i do włączania się w stronę Katowic.  Zmiana organizacji ruchu ma związek z tym, że między jezdniami budowana będzie tymczasowa podpora pośrednia, która posłuży do montażu stalowej konstrukcji kładki. Taka organizacja ruchu potrwa do końca września.

Gotowe są już fundamenty i przyczółki przyszłego przejścia nad DK94. Zakończono też przekładanie instalacji gazowych i wodnych, prowadzone są prace ziemne. Stalowa konstrukcja kładki dotarła na plac budowy.

Kładka ułatwi mieszkańcom Wielkiej Wsi pokonanie ruchliwej trasy 94, która w przyszłości stanie się częścią drogi S52. Zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych i prowadzących do nich łącznicach nie może być przejść dla pieszych, dlatego konieczna jest budowa kładki.

Kładka będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Planowany termin zakończenia jej budowy to listopad.

fot. GDDKiA w Krakowie 

Najnowsze

Co w Krakowie