W weekend posprzątają nowohucką „amazonkę”

Musisz przeczytać

W najbliższą sobotę, 23 marca odbędzie się piąta edycja akcji sprzątania przepływającej przez Nową Hutę Dłubni. Zbiórka o godz. 11.00 przy Domu Wędkarza nad Zalewem Nowohuckim.

Organizatorem akcji jest Fundacja Eco Travel, wspierana m.in. przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Według założeń, sprzątanie miało odbyć się jesienią ubiegłego roku, ale plany pokrzyżowała kapryśna pogoda.

Sprzątanie to wyzwanie

W tym roku mieszkańcy posprzątają ok. 600-metrowy odcinek rzeki, ciągnący się od mostu na Alei Solidarności, wzdłuż ul. Melchiora Wańkowicza aż do mostku nad Dłubnią prowadzącym do ROD Wanda. Obszar do wysprzątania stanowi nie lada wyzwanie, bo obejmuje on około 2.5 ha!

Akcję wesprze Klub Sportowy Magnes Neodymowy Ostróda, który za pomocą specjalnej magnetycznej „wędki” posprząta nurt rzeki.

Dwie trasy

Organizatorzy zadbali o to, by w sprzątanie zaangażowali się nie tylko dorośli, ale i dzieci. Stąd przygotowane będą aż trzy trasy, dostosowane do wieku uczestników.

Dwie, zielone trasy trasy dla rodziców z dziećmi – 1A – prowadząca wzdłuż ul. Melchiora Wańkowicza. Tutaj pod opieką rodziców posprzątane będą najbliższe okolice drogi i 1B – dla „dłubniańskich” nowicjuszy, obejmująca obszar przy Zalewie Nowohuckim oraz trasę czerwoną dla młodzieży i dorosłych prowadząca pasem zieleni porastającym brzegi rzeki.

Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą odpowiedniego obuwia i stroju, a także własnych kubków i łyżeczek, bowiem ZZM poczęstuje wszystkich uczestników kawą i herbatą. Worki i rękawiczki będą wydawane przez organizatorów na miejscu.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca