750 zawodników ukończyło 17. Mini Cracovia Maraton. Kenijska dominacja (ZDJĘCIA)

Pond 750 zawodników ukończyło 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Kenii.

Trasa o długości 4,2 km prowadziła wokół Błoń Krakowskich, a 755 biegaczy miało na jej pokonanie maksymalnie 45 minut. Zwyciężyli Kenijczycy Albert Kipkorir Tonui i Valentine Jabet. Drugie miejsce zajął w sobotę Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, zwycięzca 3. i 4. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, a trzeci był Adam Czerwiński, wielokrotny medalista mistrzostw Polski Podium w rywalizacji kobiet uzupełniły Swiatlana Sanko oraz Paulina Gaj, zwyciężczyni rozegranego w marcu pierwszego Krakowskiego Biegu Kobiet.

fot. Tomasz Rajtar 

Piotr Gładki (1972 – 2005) to maratończyk z Gdańska, olimpijczyk z Sydney z 2000 roku, zwycięzca maratonu w Hamburgu w tym samym sezonie, gdzie ustanowił swój rekord życiowy wynikiem 2:11.06. Zginął 27 maja 2005 roku w wypadku samochodowym w mieście Wyczechowo koło Kartuz, wracając do domu po udanym starcie w biegu ulicznym. Dwa tygodnie wcześniej wygrał 4. Cracovia Maraton. Został pochowany na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku. Od 19 lat żadnemu z Polaków nie udała się w Krakowie sztuka nawiązania do osiągnięcia Piotra Gładkiego. 

Najnowsze

Co w Krakowie