9 milionów złotych więcej na remont stadionu Wisły

Musisz przeczytać

Ministerstwo sportu przekazało dodatkowe 8,9 mln zł na modernizację stadionu Wisły przed tegorocznymi igrzyskami. Dzięki tym środkom uda się wykonać kompleksowy remont zadaszenia.  

Koszt remont stadionu Wisły Kraków wynosi prawie 100 mln, z czego miasto pokreje około 20% kosztów. Reszta to dotacja rządowa związana z przygotowaniem stadionu na rozpoczynające się w maju Igrzyska Europejskie. Teraz urzędnicy pochwalili się, że z budżetu centralnego udało się jeszcze pozyskać 8,9 mln zł. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na wymianę pokrycia dachów północnej i południowej trybuny. Nowe poszycie wykonane zostanie ze znacznie trwalszego aluminium komorowego. Z tego samego materiału przywrócone zostaną skośne daszki po całym obwodzie trybun. Poszerzony zostanie także zakres modernizacji systemów bezpieczeństwa – informuje urząd miasta.  

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana  trwa od 8 grudnia. Po ponad trzech miesiącach od przekazania terenu budowy widoczne są już wyraźnie efekty prac zmierzających do poprawy ogólnej estetyki (trybuny mają wypięknieć) oraz energooszczędności obiektu. W tym czasie udało się m.in: na elewacji zachodniej wykonano podkonstrukcję stalową, trwa montaż elementów konstrukcji do mocowania szyb, zamontowano częściowo szyby od strony północnej. 

fot. ZIS

Na elewacji wschodniej zakończono montaż podkonstrukcji stalowej, rozpoczęto montaż konstrukcji do mocowania szyb. Na elewacji południowej trwa montaż marek do mocowania konstrukcji stalowej oraz rozpoczęto montaż podkonstrukcji stalowej. Na elewacji północnej, na odcinku zabudowy central wentylacyjnych zakończono montaż podkonstrukcji stalowej, w pozostałej części elewacji (narożnikach) trwa montaż marek.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca