93-latek chce być wolontariuszem podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie

Ponad 8000 kandydatów ze 111 krajów z całego świata chce zostać wolontariuszami podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie – Najstarszy kandydat ma 93 lata. Zgłosiła się także Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, by po 16 latach po raz pierwszy odwiedzić ojczyznę. Nadal przyjmujemy zgłoszenia w ramach rekrutacji uzupełniającej – mówi Dawid Gleń, rzecznik prasowy igrzysk.

Nabór wolontariuszy ruszył w październiku zeszłego roku. Do dziś zgłosiło się ponad 8 tysięcy osób. Największym zainteresowaniem wśród przyszłych wolontariuszy cieszą się działy: centrum wolontariatu i wolontariat sportowy. Wśród dyscyplin na prowadzeniu są skoki narciarskie na igelicie, a wśród miast – Kraków. Aż 40 procent osób deklaruje chęć zaangażowania się w działania organizacyjne jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, a 1700 osób zaznaczyło chęć realizacji praktyk studenckich w ramach wolontariatu.
Co trzecie zgłoszenie pochodzi z zagranicy. Prym wiedzie Europa – pod względem liczby zgłoszeń liderem jest Hiszpania przed Wielką Brytanią i Niemcami – Oferta wolontariatu podczas Igrzysk Europejskich 2023 dotarła do każdego zakątka świata, czego dowodem są zgłoszenia choćby z Peru czy Australii. Zainteresowana wolontariatem jest również zorganizowana grupa z Chin – wylicza Dawid Gleń. 

Wśród kandydatów znaleźli się reprezentanci każdej grupy wiekowej. Najliczniejsze grono stanowią osoby młode – uczniowie i studenci. Nie brakuje też zgłoszeń od osób aktywnych zawodowo oraz seniorów. Wśród aplikacji znajdziemy zgłoszenia od całych rodzin. Jak podkreśla rzecznik igrzysk , chęć zostanie wolontariuszem wyrażali „rodzice wraz z dziećmi. Są też dziadkowie z wnuczętami. Pojawiły się też zgłoszenia od małżeństw, które chcą wspólnie działać przy okazji Igrzysk Europejskich, tworząc równocześnie cenne wspomnienia”

Kobiety stanowią 60% wszystkich zgłoszeń. Najliczniejsza grupa wiekowa to 16-19 lat. Najstarszy kandydat na wolontariusza pochodzi z Polski i ma 93 lata. –  Rekruterzy zazwyczaj bardzo wysoko oceniają motywację poszczególnych kandydatów, a podczas rozmów pojawia się wiele ciekawych historii. Przykładem może być Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która o Igrzyskach Europejskich dowiedziała się podczas spotkania polonijnego. Zgłosiła się na wolontariat, aby pomóc w organizacji tego ważnego wydarzenia oraz po raz pierwszy od 16 lat odwiedzić ojczyznę – mówi Dawid Gleń. 
Mimo, że oficjalny nabór dobiegł końca, organizatorzy przyjmują zgłoszenia w ramach rekrutacji uzupełniającej

(JS)

 

 

 

 

 

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie