Szybkie fakty

Kategoria Miasto
Data 19 maja 2022
Czytanie ~1 min
Tematy kraków, niezwykły zielony budynek, Salwator
Miasto · 19 maja 2022 · 1 min czytania

Kraków. Niepozorny budynek z Salwatora zachwyca (ZDJĘCIA)

Autor: Jarosław Strzeboński Aktualizacja: 19.05.2022 Lokalizacja: Kraków

„Wow wygląda super”, „Robi wrażenie”, „Przyroda niezmiennie cieszy nasze oczy i dusze…” piszą internauci zachwycając się fotografią przedstawiającą niepozorny budynek porośnięty winobluszczem.  W lecie miejsce a raczej winobluszcz przyciąga tłumy amatorów fotografii.

   Budynek znajduje się na krakowskim Salwatorze, u zbiegu ulic Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Świętej Bronisławy. W zimie, kiedy natura jest uśpiona , ten mały, niepozorny budynek niczym się nie wyróżnia. Krakowanie mijają go w drodze na pobliski Kopiec Kościuszki lub Wisłę. Ale kiedy przyroda budzi się do życia, nie sposób przejeść koło niego obojętnie. 

„Jako mieszkańcy tego cudownego zakątka, nie mogliśmy się już doczekać, aż się zazieleni” – ten komentarz jednego z internautów pod zdjęciem oddaje najlepiej jak piękne i niezwykłe  jest to miejsce. 

Oceńcie sami, zapraszamy do galerii.

 

 

Jarek Strzeboński

Reklama