Po dłuższej przerwie znów będzie można wybrać się na jeden z najciekawszych krakowskich eventów kulinarnych. Najedzeni Fest! już w najbliższą sobotę i niedzielę.
Przed laty Najedzeni Fest! był odkryciem i tak naprawdę pierwszym kulinarnym festiwalem w Krakowie. W międzyczasie powstały inne podobne imprezy, wciąż jednak nazwa “najedzonych” działa jak magnes. I to pomimo tego, że festiwal zaliczył dość długą pauzę, ostatnia jego edycja odbyła się bowiem we wrześniu zeszłego roku. Tym bardziej więc warto zajrzeć w sobotę i niedzielę (29-30 kwietnia) do Hali Cracovii przy al. Focha i spróbować smakołyków przygotowanych przez wystawców.
Co czeka na gości? Będzie trochę z kuchni polskiej, z pierogami i pysznymi ekologicznymi serami zagrodowymi na czele, a trochę – ze smaków świata, z których spróbujemy m.in. tureckiej baklavy i rachatłukum oraz bliskowschodniego hummusu. Będzie też krakowski street food i to w kultowym wydaniu słynnych zapiekanek. Nie zabraknie słodkości: tortów, ciast, pralinek. Uwaga, słodkości będą także w wersji wegańskiej, podobnie zresztą jak i lody. Nie zabraknie pysznej kawy z krakowskich palarni.

Tym razem Najedzeni Fest! łączą siły z festiwalem States of Mind, promującym holistyczne podejście do życia w stylu slow, ekologię, pracę z ciałem i duchem oraz kompleksowy dobrostan człowieka. To wydarzenie dla tych, którzy cenią sobie sobie spokój i harmonię oraz lubiących kontakt z naturą. Na festiwalowych stoiskach nie zabraknie naturalnych kosmetyków, kadzidełek, naturalnych tkanin, czy biżuterii.
Więcej o festiwalu Najedzeni Fest! przeczytacie na profilu wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/NajedzeniFest.
Szymon Gatlik
Przewodnik kulinarny i winiarski, miłośnik lokalnej kuchni, członek Slow Food International, międzynarodowej organizacji dbającej o “dobre, czyste i sprawiedliwe” jedzenie. Ekspert programu Polskie Skarby Kulinarne. Jest m.in. autorem tras kulinarnego zwiedzania Krakowa i jedynym certyfikowanym przewodnikiem po krakowskiej winnicy Srebrna Góra.



