Izraelskie linie lotnicze Sun d’Or powrócą w grudniu na polski rynek. Spółka zależna El Al będzie oferować między Tel Awiwem a Krakowem dwa loty w tygodniu. Rejsy obsłużą wet-leasingowane od Smartwings boeingi 737-800NG.
Połączenie między Krakowem a lotniskiem Ben Guriona w Tel Awiwie zostanie zainaugurowane 1 grudnia 2023 roku. Samoloty będą latać na tej trasie dwa razy w tygodniu – w każdy poniedziałek oraz piątek. Rejsy w imieniu Sun d’Or będą realizowały maszyny czeskiej firmy Smartwings. Mowa tu o 186-miejscowych boeingach 737-800.
W poniedziałki samolot będzie startować z Izraela o godzinie 8.00 rano, z kolei w piątki wyloty będą odbywały się o 5.30. Rejsy powrotne z Polski zaplanowano natomiast na godz. 9.20 oraz 11.50. Bilety na to połączenie trafiły już do sprzedaży i można je nabyć na stronie El Ag.
Linia Sun d’Or realizowała już rejsy czarterowe do Izraela z Krakowa. Jednak w październiku 2022 roku przewoźnik wycofał się z polskiego rynku. Teraz
rynek lotów między Izraelem a Polską wraca do przedpandemicznych wyników. Do Polski powróciły grupy izraelskiej młodzież, a do Izraela udaje się zwiększona liczba religijnych pielgrzymek
– Turyści z Izraela przybywają do naszego miasta w poszukiwaniu historycznych miejsc bliskich ich sercu, Polacy z kolei zachwycają się Tel Awiwem jako nowoczesnym i tętniącym życiem miastem, słynnym z pięknych plaż, centrum rozrywki, ale także klimatycznych zaułków, uliczek i portu starej Jaffy.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Patrycja Bliska



