Pięciu posłów z Koalicji Obywatelskiej, pięciu z Prawa i Sprawiedliwości, dwóch z trzeciej Drogi i po jednym z Lewicy oraz Konfederacji – tak wygląda rozkład mandatów w okręgu krakowskim.
Zliczono już niemal wszystko głosy, więc zmian w rozkładzie się już nie ma się co spodziewać. A to oznacza, że w do Sejmu z okręgu krakowskiego dostali się:
Prawo i Sprawiedliość:
- Małgorzata Wassermann,
- Andrzej Adamczyk,
- Elżbieta Duda,
- Jacek Osuch
- Agnieszka Ścigaj.
Koalicja Obywatelska:
- Bartłomiej Sienkiewicz,
- Jagna Marczułajtis-Walczak,
- Aleksander Miszalski,
- Dorota Marek,
- Katarzyna Matusik-Lipiec.
Trzecia Droga:
- Rafał Komarewicz
- Ireneusz Raś
Lewica:
- Daria Gosek-Popiołek
Konfederacja:
- Konrad Berkowicz
W Krakowie odnotowano także rekordową frekwencję, o czym pisaliśmy poniżej:
Wybory 2023. Kraków idzie na rekord. Frekwencja o godz. 17 – 60,30 proc.



