Szybkie fakty

Kategoria Miasto
Data 21 października 2024
Czytanie ~1 min
Tematy ankieta 2022, bezpieczeństwo, brak środków finansowych
Miasto · 21 października 2024 · 1 min czytania

Zakończono remont kładki o. Bernatka. Wymieniono zniszczoną siatkę (ZDJĘCIA)

Autor: Jarosław Strzeboński Aktualizacja: 21.10.2024 Lokalizacja: Kraków

Zakończyły się prace remontowe na kładce o. Bernatka. Remont kładki obejmował wymianę wypełnień przęseł balustrad. Powodem wymiany barierek były przypadki wyrywania kłódek i niszczenia w ten sposób metalowej siatki. Siatka została zastąpiona nowymi, stalowymi elementami pionowymi, co nie tylko poprawi estetykę, ale i bezpieczeństwo użytkowników kładki. Słynne kłódki zostały zdjęte i będą przetopione – powstanie z nich wyjątkowa ławeczka. Na decyzję o przetopieniu kłódek na ławkę wpłynął fakt, że ważą one w sumie ok. 3 ton, co pozwoli na utworzenie takiej rzeźby. Była to też jedna z propozycji przesłanych w ramach specjalnej ankiety do ZDMK w 2022 r. Jak już pisaliśmy, ławka nie powstanie w tym roku – brakuje środków finansowych. Ze względu na brak środków w tegorocznym budżecie, prace związane z przetopieniem kłódek oraz wykonaniem ławeczki zostały odłożone na przyszły rok. Więcej o o tym pisaliśmy TUTAJ. 

Reklama