Szybkie fakty

Kategoria Kultura
Data 15 kwietnia 2025
Czytanie ~1 min
Tematy Bulwarowa, droga krzyżowa, kościół katolicki
Kultura · 15 kwietnia 2025 · 1 min czytania

Wierni na ulicach Nowej Huty. 19. Nowohucka Droga Krzyżowa (ZDJĘCIA)

Autor: Jarosław Strzeboński Aktualizacja: 15.04.2025 Lokalizacja: Kraków

W weekend  ulicami Nowej Huty przeszła 19. Nowohucka Droga Krzyżowa. Wierni wyruszyli spod kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej, by zakończyć nabożeństwo w bazylice Krzyża Świętego w Mogile. Modlitwie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. – Każde cierpienie niesione z Chrystusem ma sens i jest błogosławione – mówił arcybiskup, przypominając, że krzyż, choć przez świat odrzucany, jest dla chrześcijan źródłem nadziei i zwycięstwa. W swoim rozważaniu nawiązał także do początku Wielkiego Tygodnia i wezwał wiernych do refleksji nad swoim życiem „w kategoriach tego, co Boże, a nie tego, co światowe”. Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej były słowa św. Pawła z Listu do Rzymian: „Wbrew nadziei uwierzył nadziei”. Rozważania przygotowali mieszkańcy parafii Matki Bożej Pocieszenia. Na zakończenie nabożeństwa ks. Krzysztof Wojda SAC podkreślił, że drzewo hańby stało się znakiem nadziei dla człowieka. – Patrząc na Krzyż Jezusa, uczymy się być apostołami nadziei – powiedział i podziękował wszystkim za modlitewną obecność.

fot. Archidiecezja Krakowska 

Reklama