Relikwie papieża są już w kaplicy w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II.
Wprowadzenie relikwi było bardzo uroczyste, a przewodniczył im biskup Damian Muskus.
– To ważny moment dla społeczności naszego szpitala oraz symboliczne dopełnienie przygotowania nowej kaplicy, która znajduje się na parterze w pawilonie M5 – podkreśla szpital.
– To miejsce szczególne. Każdego dnia spotykają się tutaj cierpienie i nadzieja, niepokój i oczekiwanie, łzy i wdzięczność. Tutaj lekarze, pielęgniarki, ratownicy i cały personel troszczą się o to, aby ludzkie serce mogło dalej bić. Człowiek żyje nie tylko dlatego, że jego serce pracuje biologicznie. Człowiek naprawdę żyje wtedy, gdy jego serce potrafi kochać – podkreślał bp Damian Muskus.
Kaplica jest otwarta przez całą dobę i dostępna dla pacjentów, ich bliskich oraz personelu.



