W piątek, 26 czerwca 2026 roku, w godzinach popołudniowych, planowane jest przywrócenie przejazdu dolnym Bulwarem Inflanckim, pod budowaną kładką Kazimierz – Ludwinów. Sama kładka powinna być oddana do użytku w ciągu dwóch miesięcy. Inwestycja wkracza w końcową fazę.
W ostatnich miesiącach Bulwar Inflancki był niedostępny dla pieszych i rowerzystów. Zakaz ruchu wprowadzono z powodu robót budowlanych w rejonie podpór i brzegów Wisły. – Obecnie pod konstrukcją montowany jest specjalny tymczasowy tunel zabezpieczający, który umożliwi bezpieczne korzystanie z drogi pieszo-rowerowej w czasie trwających jeszcze prac wykończeniowych – zapewniają urzędnicy. – Rozwiązanie to będzie funkcjonować do momentu oddania kładki do użytku – dodają.
Termin zakończenia tej inwestycji to druga połowa sierpnia. Prace przy budowie nowej przeprawy pieszo-rowerowej są obecnie skoncentrowane na robotach wykończeniowych oraz zagospodarowaniu terenów przyległych. Aktualnie realizowane są m.in.:
- instalacje oświetleniowe
- budowa ścieżek pieszo-rowerowych
- wykonanie nasypu i ramp najazdowych po stronie Ludwinowa
- układanie nawierzchni na pomostach kładki
- montaż schodów i balustrad
Nowa kładka stworzy wygodne połączenie pomiędzy Kazimierzem a Ludwinowem, znacząco poprawiając komunikację pieszą i rowerową pomiędzy obiema częściami miasta. Centralna część konstrukcji będzie pełnić funkcję przestrzeni widokowej, umożliwiającej podziwianie panoramy Krakowa.



