A jednak będą wakacyjne obozy i kolonie dla dzieci

fot. Foter.com

Jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele rządu mówili, że o koloniach i obozach dla dzieci w czasie tegorocznych wakacji możemy zapomnieć. A teraz okazuje się, że główny inspektor sanitarny wraz z Ministerstwem Zdrowia przygotowali wytyczne dla organizatorów letniego wypoczynku dla dzieci.

O nowych wytycznych informuje money.pl. „W zorganizowanym wypoczynku tego lata mogą wziąć udział tylko dzieci zdrowe (tu będzie wymagane od rodziców lub opiekunów pisemne oświadczenie o stanie zdrowia i o tym, czy dziecko choruje na jakieś choroby przewlekłe). Na obóz i kolonie nie będą mogły być przyjęte dzieci, które miały wcześniej kontakt z osobami skierowanymi na 14-dniową kwarantannę lub były podejrzewane o zakażenie koronawirusem” – podaje portal.

To nie koniec wymagań. Grupy mają być mniejsze – maksymalnie 4 osoby na pokój lub namiot, przy zachowaniu minimum 4 metrów kwadratowych powierzchni noclegowej na 1 osobę. Cała grupa uczestników powinna liczyć do 12 osób (dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia).

Dzieci będą mogły przebywać w obiektach przeznaczonych tylko dla nich. Zakazane będą odwiedziny rodziców i dziadków. Ale będzie można korzystać z kąpielisk, boisk do gry czy pływalni,

Więcej – https://www.money.pl/

GS

Zobacz także