Absurdalna kradzież na jednej z największych inwestycji w okolicach Krakowa

Dwóch mężczyzn zostało ujętych i przekazanych policjantom, bo podejrzewano ich o zerwanie… kabli elektrycznych w nowo budowanym tunelu obwodnicy Krakowa.

Policjanci zostali powiadomieni o fakcie obywatelskiego ujęcia dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli przewody elektryczne na terenie budowy obwodnicy Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie przejęli ujętych przez pracownika budowy mężczyzn.

– Okazali nimi się dwaj 38-latkowie, jeden z Krakowa, drugi bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że jeden z nich, krakowianin, zerwał w tunelu przewody elektryczne na odcinku około 25 m, uszkadzając przy tym 8 sztuk puszek elektrycznych. Drugi z mężczyzn mu towarzyszył, ale jak wykazało sprawdzenie w policyjnej bazie danych, był poszukiwany do odbycia 4 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów – podaje policja.

Obaj 38-latkowie byli pod wpływem alkoholu, mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z nich usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Drugi został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Najnowsze

Co w Krakowie