Alert pogodowy dla Krakowa. W weekend może spaść do 40 cm śniegu. 265 solarek w gotowości

Krakowski magistrat w piątek ostrzegł przed intensywnymi opadami śniegu w weekend. Zadeklarował, że służby są w gotowości i zaapelował do mieszkańców o ostrożność.

 – Uwaga – intensywne opady śniegu! Synoptycy zapowiadają, że pojawią się już tej nocy, a ustaną dopiero w niedzielę rano. Prognozowane są opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm, lokalnie na terenach powyżej 600 m n.p.m. do 45 cm. Najmocniej ma sypać w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% – przekazał urząd miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych . 

W związku ze spodziewanymi  intensywnymi opadami śniegu wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig zaapelował  do kierowców o ustępowanie miejsca i przejazdu dla pługów, solarek i piaskarek, tak by miały one możliwość przejazdu i pracy, żeby nie utknęły w korkach. 

 –  Już dzisiaj, od godz. 14:00 rozdysponowaliśmy 56 solarek na drogi i 65 jednostek MPO Kraków do odśnieżania chodników i przystanków komunikacji miejskiej. W zależności od sytuacji pogodowej w sobotę i niedzielę sukcesywnie zwiększana będzie liczba jednostek do maksymalnej liczby 265. W czasie intensywnych opadów śniegu przypominam kierowcom o konieczności umożliwienia przejazdu solarkom na drogach, tak jak to ma miejsce w przypadku przejazdu karetek pogotowia. Niezmiennie apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych – podkreślił Andrzej Kulig.

Patrycja Bliska 

Jakie oznaczenia mają drogi w Polsce?

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie