Alerty IMGW w Krakowie. Uwaga na oblodzenia. Zima nie daje za wygraną

IMGW wydał kolejne alerty meteorologiczne. W sobotę w województwie małopolskim spodziewane są niebezpieczne zjawiska. Wystąpią opady śniegu i lokalne burze z gradem, a drogi skuje lód. W nocy wyraźnie spadnie także temperatura przy gruncie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, od godz. 14.00 do godz. 21.00. Jednocześnie IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu w nocy.

Prognozowane są lokalne burze, którym miejscami będą towarzyszyć porywy wiatru do 70 km/h i silny deszcz do 10 mm. Miejscami także opady krupy śnieżnej i drobnego gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 %.

Ostrzeżenie przed oblodzeniami obowiązuje dzisiaj, od godz. 23.00 do jutra, 21 kwietnia, do godz. 8.00 rano. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 %.

Dzisiaj, od godz. 21.00 do 23 kwietnia, do godz. 8.00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w niedzielę i w poniedziałek około 6°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %.

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie – poradnik do wynajmującego

Najnowsze

Co w Krakowie