Andrzej Duda obchodzi urodziny! A czego Wy życzycie prezydentowi?

Prezydent Andrzej Duda obchodzi dziś 47 urodziny! Jednak dla Głowy Państwa to dzień, jak codzień. Najpierw w Pałacu Prezydenckim przyjął wraz z Pierwszą Damą delegację ze Śląska, zaś po południu podpisał ustawę o rozszerzeniu programu Rodzina 500+. Z okazji urodzin przypominamy biografię „prezydenta z Krakowa”.

Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Jest synem Jana Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy. Ma dwie młodsze siostry Annę i Dominikę. 

W młodzieńczych czasach prezydent był harcerzem. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Później uczęszczał na studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Swoją karierę polityczną rozpoczął w 2000 r. w Unii Wolności. Od 2005 r. związał się z Prawem i Sprawiedliwością. Andrzej Duda był radnym w Radzie Miasta Krakowa. Od stycznia 2008 r. był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W 2014 r. został eurodeputowanym. 

Od 6 sierpnia 2015 r. trwa kadencja prezydenta Andrzeja Dudy. W wyborach prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej. 

Prywatnie jest mężem Agaty Kornhauser-Dudy oraz ojcem Kingi Dudy, która niedawno ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

just.

 

Najnowsze

Co w Krakowie