Prezydent RP Andrzej Duda nie da więcej władzy kurator oświaty Barbarze Nowak

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę tzw. Lex Czarnek 2.0. – Nie potrzebujemy dodatkowych napięć – stwierdził prezydent informując o tym, że nie podpisze ustawy, która dawała więcej władzy kuratorom oświaty. To drugie weto prezydenta wobec tej samej ustawy.

Andrzej Duda poinformował, że dostał 133 listy protestacyjne w sprawie ustawy Lex Czarnek 2.0. Przyznał, że część jego uwag nowa regulacja uwzględnia, ale po protestach widać, że nie uzyskała ona powszechnej akceptacji społecznej. Andrzej Duda przypomniał, że projekt Lex Czarnek 2.0 zgłoszony był jako inicjatywa poselska, więc ograniczone zostały konsultacje społeczne.

Andrzej Duda podkreślił, że głównym założeniem nowej ustawy było to, by rodzice decydowali, jakie organizacje społeczne i pozarządowe będą wchodziły do szkół. – Ostatecznie to jednak kurator oświaty miał o tym decydować – zauważył prezydent RP. Weto prezydenta Andrzeja Dudy oznacza, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie będzie decydować o tym, które organizacje mogą współpracować ze szkołami, a które nie.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie