Andrzej Hawranek (KO): Nie da się zaakceptować tak drastycznych podwyżek

fot. Krakow.pl

Czy mieszkańców Krakowa czekają duże podwyżki cen biletów MPK i abonamentów na strefę płatnego parkowania? Takie propozycje przedstawili urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego. Andrzej Hawranek, radny Koalicji Obywatelskiej, mówi, że tak drastycznych podwyżek nie da się zaakceptować.

Radny Andrzej Hawranek podkreśla, że propozycje przedstawione przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie od razu spotkały się z ostrym sprzeciwem na posiedzeniu zespołu zadaniowego ds. przeciwdziałania skutkom epidemii COVID-19 w Krakowie. – Nawet wiceprezydent Jerzy Muzyk powiedział, że nie ma co przedstawiać projektów, które są nie do przyjęcia, a ośmieszają prezydenta miasta – mówi radny Hawranek.

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę, że zgodnie z propozycją ZTP podwyżka cen abonamentów na strefę wyniosłaby od 800 do 1000 procent. – Przecież z takiego abonamentu korzysta kilkadziesiąt tysięcy krakowian. A wprowadzając strefę płatnego parkowania od samego początku założono, że mieszkańcy obszaru objętego opłatami za postój nie będą na tym poszkodowani. Taka podwyżka to odebranie im przyznanych wcześniej przywilejów. Stąd trudno to zaakceptować – podkreśla Andrzej Hawranek.

Fot. Twitter

A co z podwyżkami cen biletów MPK? – Będziemy o tym dyskutować. Wprawdzie jak twierdzi dyrektor ZTP mamy najtańszą w Europie kartę mieszkańca, ale nie ma gwarancji, że nawet jak zespół ds. przeciwdziałania skutkom epidemii COVID-19 poprze propozycję podwyżek, to Rada Miasta ją ostatecznie uchwali – zaznacza radny Hawranek.

GS

Duże podwyżki abonamentów na strefę parkowania! To nie jedyne zmiany w opłatach za postój na ulicach Krakowa

Zobacz także