Andrzej Kulig: Kraków to nie jest projekt partyjny (ZDJĘCIA )

Prof. Andrzej Kulig oficjalnie rozpoczął kampanię prezydencką. – Nasz komitet ukierunkowany jest na mieszkańca, bo uważam, że to mieszkańcy są podstawą funkcjonowania miasta – podkreśla obecny wiceprezydent Krakowa.

W piątek został utworzony Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Kuliga „Ku przyszłości”.

– To określenie jest dla mnie bardzo ważne, bo my zbyt często zatapiamy się w rozważaniach dotyczących bliższej i dalszej przeszłości, a za mało mówimy o przyszłości – zaznacza Kulig.

– Nasz komitet ukierunkowany jest na mieszkańca, bo uważam, że to mieszkańcy są podstawą funkcjonowania naszego miasta. Kraków to nie jest projekt partyjny – dodaje wiceprezydent Krakowa.

Kulig zaznacza, że bardzo często spotyka się z mieszkańcami Krakowa i jednym z pytań, jakie słyszy, to to, jaką partię reprezentuje.

– Ludzie otwierają się na rozmowy ze mną, gdy mówię, że nie jestem z żadnej partii. Jestem otwarty na wszystkich i nigdy nie patrzę na poglądy polityczne, religijne, czy jakieś inne. Oni dla mnie są przede wszystkim mieszkańcami – zaznacza Kulig.

Kandydat na prezydenta podkreśla, że Kraków to nie jest projekt biznesowy.

– Spojrzenie biznesu jest zawsze jednokierunkowe. Zawsze byłem otwarty na potrzeby biznesu i gdyby nie małe oraz średnie przedsiębiorstwa, to nasze miasto nie znajdowałoby się tam, gdzie jest. Trzeba też jednak pamiętać, że biznes jest tworzony dla mieszkańców, a nie odwrotnie – podkreśla Kulig.

– Kluczowe dla mnie jest zastosowanie w praktyce tych rzeczy, które miałem okazję dotknąć w trakcie funkcjonowania w mieście. Znam Kraków od podszewki, czasem się śmieje, że zaczynałem go poznawać, gdy wskakiwałem do kałuży w chodniku, a moi rodzice klęli, dlaczego to miasto nie potrafi zrobić prostych chodników. Ale tak naprawdę z problemami Krakowa spotykałem się jako dorosły – dodaje.

Kandydaturę Kuliga poparł już obecny prezydent Jacek Majchrowski.
 
– Jestem przekonany, że to najlepszy kandydat na stanowisko prezydenta Krakowa: będzie potrafił uszanować to, co krakowianie wspólnie osiągnęli przez ostatnie dekady, a jednocześnie zmieni to miasto zgodnie z oczekiwaniami jego mieszkańców. Wiem, że prof. Andrzej Kulig to osoba, która potrafi wznieść się ponad podziały, które paraliżują często nasze życie publiczne i będzie potrafił rozmawiać, wysłuchać i współpracować z każdym, nikogo nie wykluczając – podkreśla Majchrowski.
 
– Ma potrzebne doświadczenie, praktykę, energię, zdecydowanie, ale i ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Chociaż często różnimy się w szczegółach dotyczących spraw naszego miasta, to jestem przekonany, że sprosta takiemu wyzwaniu, jak budowanie Krakowa przyszłości – dodaje prezydent Krakowa.
 
Michał Lop

 

Najnowsze

Co w Krakowie