„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Antyaborcyjne plakaty na miejskich autobusach. Prezydent Krakowa odpowiedział posłowi

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Przed dwoma tygodniami w mediach społecznościowych wybuchła burza pod zdjęciem autobusu numer 304 w Krakowie, na którym widnieje plakat wykorzystywany przez fundację, która prowadzi ogólnopolską kampanię wymierzoną w prawo do przerywania ciąży.

„Czy promowana również przez skrajną prawicę kampania nie godzi w interesy miejskiej spółki? Jak mają się czuć mieszkanki i mieszkańcy, którzy popierają prawo do aborcji, a korzystają z usług krakowskiego MPK? Naszym zdaniem to skandal” – napisał wówczas na FB poseł Gdula i zwrócił się do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z wnioskiem o wszczęcie kontroli u miejskiego przewoźnika.

Majchrowski taką kontrolę zlecił i odpowiedział Gduli. „Mam świadomość sytuacji związanej z obecnością w przestrzeni publicznej tematu dopuszczalności aborcji, niemniej jednak jeżeli celem danej reklamy jest promocja ośrodków, które niezależnie od wyznawanych przez poszczególne osoby poglądów istnieją i w wielu przypadkach są niewątpliwie pomocne, a ich promowanie nie jest zabronione przepisami prawa, to nie ma podstaw do odmowy zamieszczenia takich reklam na autobusach” – napisał Majchrowski.

Poseł nie zgadza się z interpretacją prezydenta. – Ze smutkiem przyjąłem wyjaśnienia Pana Prezydenta. Trwająca do końca lutego reklama, o której mowa, jest częścią szerokiej kampanii politycznej wymierzonej w prawa kobiet. Składa się na nią działalność grup wpływu, wyrok tzw. Trybunału Konstytucyjnego, działalność mediów publicznych oraz reklamy fundacji. Efektem tej kampanii jest zmiana stanu prawnego tak, aby wymusić na kobietach rodzenie płodów z nieuleczalnymi chorobami, w tym bez szans na przeżycie. Skazywanie na to kobiet wypełnia wszelkie przesłanki przemocy i jest stosowaniem wobec nich praktyk zbliżonych do tortur – podkreśla Gdula.

Prezydent Jacek Majchrowski odpisał mi na moją prośbę o interwencję ws. reklam Fundacji Nasze Dzieci na miejskich…

Posted by Maciej Gdula on Tuesday, February 23, 2021
Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca