„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Aparat ortodontyczny – dlaczego warto w niego zainwestować?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Równe i białe zęby to marzenie praktycznie każdego z nas. Niestety, nie każdego matka natura obdarzyła iście hollywoodzkim uśmiechem. Na szczęście, wystarczy dziś zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego, aby już po kilkunastu miesiącach zachwycić się swoim nowym uśmiechem w lustrze. Aparat to jednak nie tylko sam aspekt wizualny, ale także troska o zdrowie naszych zębów, które my dorośli mamy przecież jedne na całe życie.

Aparat ortodontyczny w Krakowie dla zdrowych zębów i prawidłowego zgryzu

Leczenie ortodontyczne ma na celu nie tylko zapewnienie nam ładnych, równych zębów, ale przede wszystkim utrzymania ich w zdrowym i dobrym stanie przez całe życie. Nierówno rozmieszczone w szczęce zęby mają bowiem zdecydowanie większą tendencję do próchnicy, która nieleczona może prowadzić do osłabienia, a nawet trwałej utraty zębów stałych. Prawidłowe ułożenie zębów sprzyja z kolei ich zachowaniu w lepszej higienie, a w razie wystąpienia ubytków znacznie ułatwia ich leczenie.

Nieprawidłowo rozmieszczone zęby sprzyjają także nierównomiernemu ich ścieraniu się oraz są przyczyną chorób stawu skroniowo-żuchwowego. W wielu przypadkach wady zgryzu objawiają się także silnymi bólami głowy. Nieprawidłowy zgryz sprzyja nie tylko rozwojowi próchnicy, ale także problemów z dziąsłami, w tym paradontozie. Jest to niebezpieczna choroba, która podobnie jak próchnica może doprowadzić do utraty zębów w późniejszym wieku.

Usunięte zęby stałe mogą być zastąpione jedynie przez niewygodną protezę lub bardzo kosztowne implanty. Z tego powodu warto zawczasu zainwestować w aparat ortodontyczny, który pozwoli uniknąć takiej ewentualności pozwalając cieszyć się ładnymi i zdrowymi zębami przez całe życie. Posiadanie równych zębów pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie. Osoby, które zatroszczyły się o wyleczenie wad zgryzu są bardziej otwarte na innych, szybciej nawiązują kontakty oraz znacznie lepiej radzą sobie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Aparat ortodontyczny w Krakowie jako aspekt estetyczny

Większość pacjentów odwiedzających krakowską klinikę DentoCentrum specjalizującą się w nowoczesnej ortodoncji decyduje się na założenie stałego aparatu z powodów estetycznych. Osoby te doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę dla ich dobrego samopoczucia oraz relacji z innymi ludźmi pełnią ładne zęby. Uśmiech to bowiem swoista wizytówka każdego człowieka, w którym najważniejszą rolę pełnią nasze zęby. Zadbane, białe i równe świadczą o zadbaniu oraz naturalnej trosce o swoją aparycję.

Podjęcie leczenia ortodontycznego wywiera pozytywne efekty nie tylko dla samego naszego uśmiechu, ale także dla całego wyglądu twarzy. W wyniku korekcji wad zgryzu delikatnej zmianie na lepsze ulegają bowiem rysy twarzy, co pozytywnie wpływa na cały nasz wygląd oraz pozwala pozbyć się kompleksów dotyczących swojego uśmiechu. Warto także wiedzieć, że wady zgryzu w wielu przypadkach przyspieszają także procesy starzenia się twarzy, którym można skutecznie zapobiegać decydują się na aparat ortodontyczny w DentoCentrum w Krakowie.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca