Aplikacja wskaże wolne miejsce do zaparkowania auta? Radny chce to wprowadzić w Krakowie

– Wkrótce przedstawię projekt uchwały Rady Miasta Krakowa inicjujący wprowadzenia Systemu Smart Parking – zapowiada radny Dominik Jaśkowiec. Aplikacja Smart Parking ma wskazywać wolne miejsca w strefie płatnego parkowania z czasem dojazdu do takiego miejsca.

Zapewne wielu kierowców nie raz krążyło w centrum miasta w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania samochodu. Dla nich możliwość sprawdzenia, gdzie najbliżej jest wolne miejsce parkingowe, byłoby wielkim ułatwieniem. Temu służy aplikacja działająca w ramach Systemu Smart Parking. Wskazuje ona wolne miejsce parkingowe wraz z czasem dojazdu do tego miejsca.

– Wkrótce przedstawię projekt uchwały Rada Miasta Krakowa inicjujący wprowadzenie takiego rozwiązania w Krakowie – zapowiada radny Dominik Jaśkowiec z klubu Platforma Koalicja Obywatelska. W Krakowie aplikacja miałaby wskazywać wolne miejsce w strefie płatnego parkowania. System – w zależności od konfiguracji – mógłby także dokonać rezerwacji takiego miejsca. – Zastosowanie inteligentnych miejsc parkingowych jest przyjazne dla środowiska (zmniejsza emisję dwutlenku węgla) oraz dla kierowców (ogranicza czas na znalezienie miejsca parkingowego) – argumentuje Dominik Jaśkowiec.

https://www.facebook.com/radny.jaskowiec/posts/pfbid02Cny3VaMLtmoAHdanVxHwi2K4aEURis44Qw2TiQToSEWXKYGd23jiuCBQcVXLgb1Tl

Radny przyznaje, że w Krakowie były już próby zastosowania rozwiązań z wykorzystaniem czujników wbudowanych w miejsca parkingowe. Teraz proponuje zastosowanie kamer. Jego zdaniem to lepsze rozwiązanie, a dowodzą tego doświadczenia miasta Rzeszowa.

Nawet jeśli Rada Miasta poprze taką inicjatywę, na inteligentne miejsca parkingowe trzeba jeszcze trochę poczekać. Znacznie szybciej, bo już na najbliższej sesji radni zdecydują, czy będzie podwyżka opłat za parkowanie w na ulicach w centrum Krakowa i czy w ścisłym centrum parkowanie będzie płatne również w niedziele.

(GS)

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie