Arcybiskup Jędraszewski broni pedofila! Ostra reakcja przewodniczącego rady miasta!

Arcybiskup Marek Jędraszewski / fot. wikimedia, Zorro2212

To bardzo ostre słowa i bardzo ostre posunięcie. „Przyzwoitość nie ma ceny” – napisał na facebooku Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa i zapowiedział, że nie będzie uczestniczyć w spotkaniach publicznych z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. 

Bezpośrednim powodem decyzji Jaśkowca jest wczorajsza wypowiedź Jędraszewskiego, przedstawiająca kardynała Grzegorza Pella w roli ofiary prześladowań katolików na świecie.

– Spójrzmy dzisiaj na Australię, gdzie kardynał Pell został skazany. Tam się łamie prawa człowieka. Chrześcijaństwo zawsze było prześladowane – powiedział Jędraszewski.

Szkopuł w tym, że Pell niedawno został skazany na 6 lat więzienia. Ława przysięgłych jednogłośnie uznała, że jest winnym gwałtu na 13-latku z kościelnego chóru oraz tego, że dopuścił się nieprzyzwoitego zachowania wobec jego kolegi. 

Właśnie te słowa Jędraszewskiego tak oburzyły Jaśkowca.

„Nie ma i NIGDY nie będzie mojej aprobaty dla relatywizowania pedofilii. Ufam, że ks. abp. #MarekJędraszewski wycofa się ze swoich słów. Proszę nie traktować tego oświadczenia jako ataku na Kościół katolicki” – napisał Jaśkowiec.

Szanowi PaństwoPrzyzwoitość nie ma ceny, postanowiłem od dziś nie uczestniczyć w spotkaniach publicznych z ks. abp….

Opublikowany przez Dominik Jaśkowiec Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Jedno jest pewne – już dawno żaden krakowski polityk tak ostro nie zareagował na słowa tak wysoko postawionego duchownego.

kj

Zobacz także