Awans Wisły w Pucharze Polski. Sobolewski: To była tylko kwestia czasu

Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 3:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Po meczu w końcu zadowolony mógł być trener Radosław Sobolewski.

– Nie ma co ukrywać, że bardzo mocny wpływ na rozwój wydarzeń miała czerwona kartka otrzymana przez zespół przeciwny. Wiadomo jak ciężko się wtedy gra. I tak naprawdę mecz był pod naszą pełną kontrolą – analizował na gorąco szkoleniowiec Wisły.

Krakowianie męczyli się ponad godzinę, ale później worek z bramkami się rozwiązał.

– Kwestią czasu było tylko wykorzystanie jednej sytuacji i zdobycie pierwszej bramki. Kończymy na strzeleniu trzech i na pewno ten wynik bardzo mocno cieszy, ale też to spotkanie pod względem defensywy wyglądało całkiem nieźle, bo z tego co pamiętam, to zespół przeciwny nie oddał strzału celnego – zaznacza Sobolewski.

Dzięki wygranej Wisła awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski, a rywala pozna w piątek. Tego samego dnia krakowianie zmierzą się na wyjeździe w ligowej potyczce z Lechią Gdańsk.

– Teraz na pewno musimy bardzo mocno skupić się na regeneracji, bo za momencik wyjeżdżamy na bardzo ważny mecz – przyznaje Sobolewski.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie