Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Krakowa

Musisz przeczytać

Ukraińcy podczas lotu awanturowali się i nie wykonywali poleceń kapitana. Za takie zachowanie na lotnisku zostali ukarani mandatami, a dodatkowo sprawa trafiła do sądu. Jeden z pasażerów został wyprowadzony w kajdankach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani przez kapitana samolotu, lecącego do Krakowa z ukraińskiego Charkowa, o problemach z agresywnymi pasażerami.

– Po wylądowaniu załoga samolotu wyjaśniła, że dwóch obywateli Ukrainy wszczęło awanturę na pokładzie samolotu – doszło między nimi do zaczepek słownych i próby agresji fizycznej. Pasażerowie nie wykonywali poleceń kapitana, ani załogi statku powietrznego. Dodatkowo, inna zaintrygowana sytuacją obywatelka Ukrainy – pomimo wyraźnych nakazów stewardesy – nagrywała zaistniałe zdarzenie, potęgując tym samym nerwową atmosferę wśród pozostałych podróżnych – informuje straż graniczna.

Po wylądowaniu jedna z osób nie zastosowała się do poleceń funkcjonariuszy i odmówiła dobrowolnego wyjścia z samolotu.

– Zastosowano wobec niej środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Ostatecznie, dwóch obywateli Ukarany ukaranych zostało mandatami karnymi z ustawy prawo lotnicze. Trzecia z osób odmówiła przyjęcia grzywny, wobec czego do Sądu skierowany został wniosek o jej ukaranie – podaje straż graniczna.

fot. straż graniczna
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca