Nietrzeźwy awanturnik wtargnął z nożem do sklepu. Chciał się zemścić

Sobotnie popołudnie przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Nietrzeźwy mężczyzna chce kupić alkohol w jednym ze sklepów. Sprzedawczynie odmawiają, niezadowolony mężczyzna wychodzi. Po chwili jednak wraca z nożem w ręce i grozi ekspedientkom. Jedną rzuca o regał, drugą wyciąga ze sklepu i chce ją wepchnąć pod tramwaj. Skończyło się szczęśliwie, bo akurat w pobliżu był patrol Straży Miejskiej.

– W sobotnie popołudnie przy ul. Karmelickiej strażnicy miejscy pełniący służbę w tym rejonie zauważyli dwie kobiety szarpiące się z mężczyzną przed jednym ze sklepów. Okazało się, że chwilę wcześniej odmówiły mu sprzedaży alkoholu ze względu na to, że jest nietrzeźwy – relacjonują strażnicy miejscy. Jak ustalili, wściekły mężczyzna wyszedł, ale po chwili wrócił, by się zemścić. Miał grozić kobietom nożem, rzucić jedną z nich na regał sklepowy, a drugą wyciągnąć ze sklepu za rękę z zamiarem wepchnięcia jej pod nadjeżdżający tramwaj.

Został obezwładniony przez strażników i zakuty w kajdanki. Sprawca wraz z ujawnionym przy nim nożem został przekazany policji – podsumowują sobotnią interwencję miejscy strażnicy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie