Barbara Nowak chce oddelegowania przedszkolaków i uczniów na defiladę

Barbara Nowak słynie z niekonwencjonalnych zachowań i decyzji. Tym razem chodzi o list wysłany do szkół i przedszkoli. Małopolska kurator domaga się w nim oddelegowania przedszkolaków i uczniów na defiladę szkół i klas mundurowych. Barbara Nowak prosi, by dzieci stanęły wzdłuż trasy z „hasłami, plakatami lub innymi z elementami patriotycznymi”. I obiecuje, że najlepsze pomysły nagrodzi.

List małopolskiej kurator opublikowała w mediach społecznościowych dyrektora jednego z przedszkoli. Oto jego treść:
„Szanowni Państwo Dyrektorzy,
W związku z planowaną na 28 kwietnia 2022 r. defiladą szkół i klas mundurowych Małopolski, w załączeniu przesyłam list Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Proszę o wzięcie udziału w defiladzie oraz oddelegowanie dzieci, uczniów (grupę, klasę, klasy) wzdłuż trasy przemarszu np. z hasłami, plakatami lub innymi z elementami patriotycznymi.
Oryginalne pomysły Pani Kurator chętnie nagrodzi.
Jednocześnie proszę o przekazanie informacji na mój adres mailowy o liczbie oddelegowanych dzieci, uczniów oraz wskazanie miejsca na trasie przemarszu.”

Defilada klas mundurowych to inicjatywa małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. 28 kwietnia 2022 roku ulicami Krakowa, z Wawelu przez Rynek Główny do Parku Jordana mają przemaszerować pododdziały klas mundurowych ze szkół średnich z województwa małopolskiego. Wcześniej w Katedrze na Wawelu zostanie odprawiona msza święta. W ramach uroczystości planowana jest również zbiórka wraz z wręczeniem uczniom klas maturalnych certyfikatów ukończenia CWKM, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pokaz musztry paradnej pododdziału z Pułku Reprezentacyjnego WP.

(red)

24 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
24 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie