Barbara Nowak odwołana ze stanowiska Małopolskiej Kurator Oświaty

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje (Nieoficjalnie: Dziś odwołanie kurator Barbary Nowak). Nowa minister edukacji Barbara Nowacka przyjechała do Krakowa i o godzinie  11.30 poinformowała, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zostaje zdymisjonowana. Jej obowiązki będzie czasowo pełnić Gabriela Olszowska.

 – Czarny czas dla edukacji, średniowiecze, które Wam próbowano zaprowadzić w Małopolsce w postaci pani kurator Nowak, właśnie się skończyło” – powiedziała  podczas konferencji minister Nowacka. Jak dodała decyzja o odwołaniu kurator Nowak to spełnienie obietnic wyborczych partii opozycyjnych.

Stanowisko, które dotychczas piastowała Barbara Nowak, teraz na najbliższy czas zajmie Gabriela Olszowska – do czasu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu na nowego kuratora oświaty. 

– W porozumieniu z panem wojewodą Krzysztofem Klęczarem powołaliśmy osobę, która będzie na czas przejściowy pełniła obowiązki małopolskiego kuratora – przekazała Barbara Nowacka.

– Kuratorium pod kierunkiem pani kurator Nowak było uosobieniem, było symbolem wszystkiego tego, czemu Polacy powiedzieli „nie” w ostatnich wyborach parlamentarnych. Było symbolem pogardy, było symbolem dominacji ideologii nad zdrowym rozsądkiem, było symbolem absolutnego braku poszanowania dla drugiego człowieka. Jest to symboliczne i bardzo się cieszę, że pierwsza wizyta ministra tu, w Urzędzie Wojewódzkim, w nowej koalicji, w nowych czasach, to wizyta pani minister w tak radosnym, nie boję się powiedzieć tego słowa, dla nie tylko Małopolan, ale dla wszystkich Polaków, powodzie. Pani minister, bardzo dziękuję za bardzo odważne decyzje, decyzje, które były wyczekiwane – powiedział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

 – Dziękuję Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Uczniom, ich Rodzicom za tysiące spotkań, pięknych wzruszeń. Dziękuję za wspólną troskę o młode pokolenie, ratowanie szkół i MDKów przed likwidacjami. Życzę, aby w małopolskich pięknych szkołach, przedszk. dzieci zawsze były bezpieczne” – napisała w mediach społecznościowych Barbara Nowak

Jarek Strzeboński 

14 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie