Bawełniana rocznica ślubu państwa Kurskich połączona z miesięcznicą pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu

Kraków po raz kolejny przeżył najazd polityków PiS. Powód? Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Ale tym razem także bawełniana rocznica ślubu Joanny i Jacka Kurskich. Paparazzi przyłapali prezesa TVP i jego małżonkę wśród wychodzących z krypt na Wawelu.

Jak donosi Super Express, z okazji drugiej rocznicy ślubu Joanna i Jacek Kurscy wybrali się do Krakowa. „Rocznicę ślubu obchodzili wśród znajomych. Na poruszającej uroczystość nie zabrakło też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego” – informuje Super Express. Ale zdjęcia publikuje z Wawelu, czyli z miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej.
Tekst i zdjęcia – Tak Joanna i Jacek Kurscy świętowali rocznicę ślubu! Nie zabrakło Kaczyńskiego [ZDJĘCIA] – Super Express – wiadomości, polityka, sport (se.pl).

Fakt także publikuje zdjęcia z Wawelu. Ta gazeta wylicza, że na kolejnej miesiącznicy pogrzebu pary prezydenckiej była rzesza polityków PiS. To przede wszystkim prezes partii Jarosław Kaczyński, ale także była premier Beata Szydło czy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a także prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. „Wśród gości uroczystości znalazł się też prezes TVP Jacek Kurski (56 l.) i jego małżonka, Joanna Kurska. Państwo Kurscy mieli dodatkową okazję do świętowania, bowiem na tan sam dzień przypadała 2. rocznica ich ślubu” – już nie tak pompatycznie o bawełnianej rocznicy ślubu prezesa TVP i jego wybranku informuje Fakt.
Tekst i zdjęcia – Jacek Kurski obchodził 2. rocznicę ślubu. Spotkał się z prezesem PiS. (fakt.pl).

18 lipca 2020 roku w Łagiewnikach ślub kościelny wzięli Joanna i Jacek Kurscy. Wcześniej prezes TVP dostał unieważnienie pierwszego ślubu kościelnego i dzięki temu mógł po raz drugi wziąć ślub sakramentalny. To wywołało wielkie kontrowersje, niektórzy konserwatywni komentatorzy nie szczędzili krytyki, zwłaszcza że ślub odbył się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie