Będą obowiązkowe szczepienia na koronawirusa! W Polsce!

Rząd zdecyduje się jednak na obowiązkowe szczepienia na koronawirusa dla niektórych grup zawodowych. Obowiązkowe szczepienia na pewno obejmą lekarzy oraz wszystkich pracowników służb medycznych i aptek.

Zapowiedź wprowadzenia obowiązkowych szczepień na koronawirusa wśród medyków padła 22 grudnia 2021 roku – na konferencji prasowej rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Obowiązkowe szczepienia mają być wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia, a nie ustawą. Przepisy wejdą w życie 1 marca i od tego czasu każdy pracownik służby zdrowia będzie musiał okazać certyfikat potwierdzający, że się zaszczepił. To oznacza, że musi zaszczepić się wcześniej, by wykonywać zawód.

Wcześniej minister zdrowia zapowiadał wprowadzenie obowiązkowych szczepień w kilku innych grupach zawodowych, m.in. w służbach mundurowych i w oświacie. Jednak przeciwko takim wymogom wobec nauczycieli zaprotestował minister edukacji i sprawa ucichła.

A Lewica przypomina, że w Sejmie jest gotowy projekt ustawy dotyczący wprowadzenia obowiązkowych szczepień na koronawirusa w Polsce.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie