Szybkie fakty

Kategoria Miasto
Data 12 maja 2016
Czytanie ~1 min
Miasto · 12 maja 2016 · 1 min czytania

Będzie kolejna stacja monitoringu powietrza

Autor: Michał Lop Aktualizacja: 12.05.2016 Lokalizacja: Kraków

Niewykluczone, że niebawem w Krakowie powstanie nowa stacja monitorująca jakość powietrza. Siódmy punkt kontroli poziomu zanieczyszczeń, miałby powstać w Nowej Hucie. Podczas środowej sesji Rady Miasta Krakowa, zapowiedział to Wojewódzki Małopolski Inspektor Ochrony Środowiska, Paweł Ciećko.

Kolejna stacja monitoringu jakości powietrza, ma pomóc w stworzeniu pełnego systemu monitoringu społecznego. Dzięki niemu, mieszkańcy będą mieli kompleksową wiedzę nt. obecnej sytuacji dot. jakości powietrza, jak i również nt. ewentualnych zagrożeń.

– 10 maja w Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa odbyło się pierwsze robocze spotkanie w kwestii prac nad systemem monitoringu społecznego, który wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą być informowani o sytuacjach mogących negatywnie wpłynąć na jakość środowiska – mówił Paweł Ciećko.

W ramach systemu powstać ma schemat informowania mieszkańców i opinię publiczną o ewentualnych zagrożeniach związanych z możliwością zanieczyszczenia środowiska. To odpowiedź na awarie w krakowskiej hucie ArcelorMittal, które zostały ujawnione w raporcie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Podczas pierwszego, roboczego spotkania nt. systemu monitoringu społecznego – na którym obecni byli również przedstawiciele huty ArcelorMittal, ustalono konieczność zaproszenia do rozmów także pozostałych przedsiębiorców, których działalność może mieć potencjalnie negatywny wpływ na środowisko.

(pt)

fot. sxc.hu/ Claudia Meyer

Reklama