Będzie polityczna awantura o nazwę skweru przed siedzibą PiS w Krakowie

Musisz przeczytać

Szykuje się polityczna awantura o nazwę skweru przed krakowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Małgorzata Jantos z Koalicji Obywatelskiej zaproponowała, by był to Skwer Praw Kobiet i taki projekt uchwały trafił do wszystkich radnych. Michał Drewnicki (PiS) złożył poprawkę, by patronem skweru była Karolina Lanckorońska.

Jak już informowaliśmy, grupa radnych przygotowała projekt uchwały w sprawie Skweru Praw Kobiet. Taką nazwę ma otrzymać skwer ciągnący się wzdłuż ulicy Retoryka, między ulicami Piłsudskiego a Smoleńsk. To miejsce przed siedzibą PiS, gdzie w ostatnich miesiącach często odbywały się protesty Strajku Kobiet. Także w ostatnich dniach, po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne.

Inicjatorem nadania nazwy skwerowi w ulicy Retoryka jest radna Małgorzata Jantos. W uzasadnieniu do projektu uchwały nie ma ani słowa o tym, że to miejsce częstych manifestacji Strajku Kobiet. To tam od jesieni często protestowano przeciwko polityce obecnej ekipy rządowej. Jak choćby przeciwko zamknięciu cmentarzy na 1 listopada. A przy ulicy Retoryka znajduje się krakowska siedziba PiS.

Fot. KRKnews

Projekt uchwały będzie głosowany na jednej z najbliższych sesji. Już wiadomo, że poprawkę do niego zgłosił radny PiS Michał Drewnicki. Jego propozycja to Skwer Karoliny Lanckorońskiej, wybitnej Polski, która „pokazała, że kobiety były, są i będą ważne dla naszej narodowej wspólnoty i historii”.

Jak się można spodziewać, szykuje się wielka polityczna awantura o to, jaką nazwę będzie miał skwer przed siedzibą PiS.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca