Będzie dodatkowy przystanek tramwajowy na al. Solidarności

Na al. Solidarności pojawi się dodatkowy przystanek tramwajowy. Powstanie w ramach przebudowy torowiska tramwajowego między placem Centralnym a ulicą Bulwarową. Nowy przystanek zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Bulwarowej, przy Zalewie Nowohuckim.

O możliwość zlokalizowania dodatkowego przystanku na al. Solidarności pytał w jednej ze swoich interpelacji radny PiS Michał Drewnicki. „Od wielu lat mieszkańcy domagają się przystanku tramwajowego w okolicy Zalewu Nowohuckiego – dzisiaj niestety nie ma możliwości, by tramwaj zatrzymywał się w tamtym miejscu” – przypomniał radny Drewnicki. I poprosił prezydenta o informację na temat planów w tej sprawie.

Okazuje się, że miasto planuje budowę nowego przystanku tramwajowego na al. Solidarności. „Aktualnie trwa opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa torowiska tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od Placu Centralnego do ul. Bulwarowej. W ramach zadania przewidziana jest budowa przystanku tramwajowego w rejonie skrzyżowania ul. Bulwarowej i al. Solidarności, w okolicach Zalewu Nowohuckiego” – czytamy w odpowiedzi prezydenta. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie już opiniował projekty wyznaczające taką lokalizację nowego przystanku dla tramwajów.

Miasto planuje przebudowę nie tylko samego torowiska w al. Solidarności, ale całego tego ciągu komunikacyjnego, a więc także jezdni. I okazuje się, że po przebudowie ma tam być tylko po jednym pasie ruchu dla samochodów w każdym kierunku.

(GS)

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie