Będzie wiadukt nad torami na Kąpielowej. Najpierw konsultacje

Musisz przeczytać

29 października ruszą konsultacje społeczne dotyczące projektu koncepcyjnego wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Projekt koncepcyjny dla wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej jest obecnie opracowywany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Ma on pozwolić na podjęcie w przyszłości działań, których efektem będzie realizacja tego zadania. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewnią geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.

Budowa wiaduktu jest konieczna w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. W związku z realizowanymi inwestycjami kolejowymi obszar ten musi mieć zapewnioną odpowiednią obsługę komunikacyjną między innymi poprzez bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej oraz dogodne powiązania z istniejącym układem drogowym.

Poza koncepcją samego wiaduktu nad torami kolejowymi, opracowanie, które zleca ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

– Zaplanowane od 29 października do 19 listopada konsultacje społeczne mają na celu zebranie uwag mieszkańców do proponowanych na obecnym etapie rozwiązań. Planowane są dwa dyżury telefoniczne oraz spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Uwagi do projektu opracowania będzie można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej – informuje Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Wkrótce będą znane szczegóły dotyczące tych konsultacji.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca