Beksiński w Krakowie. To trzeba zobaczyć

Musisz przeczytać

To jedno z najgorętszych wydarzeń kulturalnych tej jesieni w Krakowie. W weekend w Nowohuckim Centrum Kultury otwarta zostanie galeria prac Zdzisława Beksińskiego.

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest tak dobrze rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego charakteryzuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwiecznia w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają.

Teraz jego prace wreszcie będzie można zobaczyć w jego miejscu. Obrazy, rysunki i fotografie – łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, marszandów i przyjaciół nieżyjącego Artysty, już od października będzie można podziwiać w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Otwarcie Galerii zaplanowano na ten weekend. Wstęp tylko dla osób, które wykupiły bilety na spektakl „Kryptonim 27”. Na sobotę biletów już brak. W chwili pisania tego tekstu, w sprzedaży pozostała końcówka wejściówek na niedzielne przedstawienie.

Od poniedziałku galeria będzie dostępna już dla wszystkich, w godzinach 11:00 – 19:00. Ceny biletów to 10 i 8 zł.

(mm)

fot. Galeria Zdzisław Beksińskiego

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca