Bestialskie porachunki kiboli. „Misiek” pogrąży morderców?

fot. cbs.policja.pl

Odcięli rękę, bezlitośnie zadawali ciosy, działali bez żadnych skrupułów. Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom z grupy „Sharks”, którzy mieli dokonać bestialskiego mordu. Możliwe, że świadkiem w tej sprawie będzie „Misiek”. 

Oskarżeniu to to Arkadiusz W. (22 lata), Daniel S. (20), Maciej K. (19), Konrad O. (21) i Daniel U. (31). 30 stycznia 2018 r. na ulicy Teligi zaatakowali oni mężczyznę związanego ze środowiskiem kibiców Cracovii.

„Działali z zamiarem pozbawienia go życia […] zadając mu ciosy, w tym niebezpiecznymi narzędziami w postaci siekier, maczet, karczownika, spowodowali rany kłute i rąbane, w  szczególności prawego przedramienia, rany lewego uda i prawego podudzia, które doprowadziły do wstrząsu pokrwotocznego, którego następstwem był zgon pokrzywdzonego” – informuje prokuratura.

Nieoficjalnie mówi się, że pięciu bandytów z grupy „Sharks” mogą pogrążyć zeznania Pawła M., pseudonim „Misiek”. Skruszony kibol od tygodni współpracuje z policją, a w sprawie tego morderstwa być może zostanie przesłuchany także w roli świadka.

A zarzuty są mocne, bo oprócz brania udziału w morderstwie Arkadiuszowi W. oraz Danielowi S.  zarzuca się wywierania grożenie świadkom. Z kolei Maciej K. i Konrad O. będą odpowiadali również m.in. za posiadanie narkotyków.

„Akt oskarżenia przeciwko tym pięciu osobom sporządzono w oparciu o m.in. analizę monitoringów,wyników szeregu zleconych badań, oraz zeznań świadków. Część z  oskarżonych była już karana sądownie, za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii” – podaje prokuratura.

Oskarżonym grozi od ośmiu lat więzienia aż do dożywocia.

tr

Zobacz także