Bestialskie uprowadzenie! Nacięli ucho i palce, zażądali okupu

KWP Kraków

Takich zwyrodnialców powinno się eliminować ze społeczeństwa. Siedmiu mężczyzn spod siłowni uprowadziło człowieka, nad którym następnie się znęcali.

Sześć osób brało udział w przestępstwie, a siódma udostępniła im posesję, na której przetrzymywany był pokrzywdzony. Jak ustalono, do uprowadzenia doszło na tle konfliktów związanych z prowadzoną wcześniej przez pokrzywdzonego i sprawców działalnością przestępczą.

„Zgodnie z ustaleniami, pokrzywdzony został podstępnie zwabiony pod jedną z krakowskich siłowni, gdzie został obezwładniony, skrępowany, wrzucony do bagażnika samochodu i przewieziony do miejsca przetrzymywania. Tam został pobity i grożono mu popełnieniem przestępstw na szkodę członków jego rodziny. Sprawcy m. in. nacięli nożem ucho i place dłoni pokrzywdzonego” – informuje prokuratura.

Sprawcy nawiązali kontakt z rodziną pokrzywdzonego i zażądali zapłaty okupu za jego uwolnienie. W międzyczasie część sprawców splądrowała mieszkanie pokrzywdzonego. Po kilku godzinach doszło do przekazania okupu w kwocie ok. 120 000 zł, a pokrzywdzony został uwolniony.

Sprawcami są mężczyźni w wieku od 22 do 35 lat. Na razie są aresztowani, grozi im 25 lat więzienia.

jt

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków

Zobacz także