Bezobsługowy sklep Żabka już w Krakowie. Jak zrobić w nim zakupy [poradnik]

Musisz przeczytać

Bezobsługowy sklep Żabka został otwarty w przejściu podziemnym Basztowa – Westerplatte – Lubicz – Pawia. Aby w nim zrobić zakupy, trzeba mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka i włączoną usługą Żappka Pay. Podczas robienia zakupów klient nie ma żadnego kontaktu z obsługą.

Sklep „Żappka Store” – bezobsługowa Żabka w Krakowie to czwarta tego typu placówka tej sieci handlowej w Polsce. Dwa takie sklepy są w Poznaniu, jeden w Warszawie i jeden w Krakowie. „Unikalny na rynku koncept pozwala na zakup przekąski lub napoju w ciągu kilku sekund, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą” – zachęca do takich zakupów biuro prasowe Żabki.

Jak je zrobić? Trzeba mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka i włączoną usługą Żappka Pay. Przed wejściem do sklepu Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i… wyjść. Zamontowany w Żappka Store system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. deep learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność za pomocą podpiętej do Żappka Pay karty płatniczej.

„System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo” – zapewnia biuro prasowe Żabki.

Adresy otwartych placówek:

  1. Poznań – Międzynarodowe Targi Poznańskie, brama nr 8 od ulicy Głogowskiej Poznań.
  2. Poznań – Dworzec PKP, ul Dworcowa 1.
  3. Kraków – Przejście podziemne Lubicz-Basztowa.
  4. Warszawa – ul. Bracka 3.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca