Bezpieczne zakupy w Centrum Serenada

fot. Serenada

Bezpieczeństwo i komfort zakupów było stawiane w Centrum Serenada zawsze na pierwszym miejscu. Dzięki konstrukcji obiektu, zastosowanym instalacjom technicznym, służbom utrzymania oraz determinacji Zarządu i współpracujących załóg sklepów można śmiało powiedzieć, że zakupy w Serenadzie należą do jednych z bezpieczniejszych form zakupów.

Od 04.05 Centrum Serenada działa ponownie w poszerzonym zakresie. Nowe regulacje sanitarne postawiły przed zarządem obiektu wiele wyzwań. Jednym z nich jest zadbanie o jeszcze większe bezpieczeństwo klientów oraz pracowników sklepów.

Przybliżmy kilka faktów, które sprawiają, że centra handlowe, szczególnie tak nowe i nowoczesne jak Serenada, są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc  robienia zakupów na rynku.  Są to zarówno konstrukcyjne i funkcjonale cechy obiektu, jak i działania prewencyjne Dyrekcji:

1. Skuteczna wentylacja. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym powietrze w obiekcie poddawane jest ciągłemu ruchowi i czterokrotnej wymianie w ciągu godziny. Poprzez rozmieszczone w obiekcie kanały wentylacyjne na pasaż i do każdego sklepu trafia  świeże powietrze zasysane z zewnątrz. Innymi kanałami  wydychane przez nas  powietrze jest wyciągane i „wyrzucane”  poza budynek. Ten ciągły ruch powietrza w dużych przestrzeniach rozprasza i usuwa zanieczyszczenia, zmniejszając tym samym  zagrożenie zakażeniem. W zdecydowanej większości sklepów ulicznych takie systemy nie występują, więc zanieczyszczenia mogą unosić  się w powietrzu przez dłuższy czas i narażać klientów na infekcję.

2. Duża przestrzeń Szerokie i wysokie korytarze i place, nowocześnie zorganizowane przestronne sklepy pozwalają na zachowanie bezpiecznej odległości między klientami zarówno podczas spaceru w częściach wspólnych, jak i w trakcie zakupów. Ponad 1100 miejsc parkingowych umożliwia wygodne parkowanie i utrzymanie dystansu między odwiedzającymi centrum.

3. Profesjonalna dezynfekcja obiektu. Obok rutynowego utrzymania czystości firma sprzątająca prowadzi regularną całodzienną dezynfekcję wyposażenia centrum, klamek, pochwytów schodów, przycisków w windach itp. Dla zapewnienia jak największej czystości i higieny co tydzień wykonywana jest kompleksowa dezynfekcja powierzchni wspólnych centrum metodami zamgławiania i oprysku. Szczególną wagę przykładamy do dezynfekcji toalet, wykonywanej nocą za pomocą eliminujących bakterie i wirusy lamp UV-C.

4. Działania prewencyjne prowadzone przez Dyrekcję Centrum. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa klientom Centrum, Zarząd prowadzi intensywne działania informacyjne, wykorzystując do tego zarówno plakaty i ekrany rozmieszczone w centrum, stronę www, media socjalne, jak i system nagłośnienia obiektu. Przekaz obejmuje komunikowanie zasad, jakimi powinni kierować się klienci, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innym. Pracownicy ochrony upoważnieni są, w interesie ogółu, do uprzejmego i wyważonego reagowania na łamanie zasad przez klientów i eliminowania zagrożeń.

5. Zapewnienie środków ochrony osobistej. Przy każdym wejściu do Centrum, w strefie restauracyjnej oraz w toaletach rozlokowane są dozowniki z płynem dezynfekującym, na pasażu wkrótce będzie można pobrać jednorazowe rękawiczki foliowe. Sklepy realizując zalecenia Rozporządzenia zapewniają klientom na wejściach realizację obowiązku dezynfekcji rąk lub używania rękawiczek ochronnych. Kontrolę i wsparcie w tym zakresie prowadzi Dyrekcja Centrum. W wielu sklepach obiektu, a także w maszynach vendingowych, można zakupić maseczki ochronne.

Poruszone powyżej zagadnienia są niezwykle istotne dla zrozumienia specyfiki Centrum Handlowego i uświadomienia sobie  przewag Serenady nad ulicznymi placówkami handlowymi. Zarządca Centrum Serenada rozpoczął szeroko zakrojone działania polegające na informacji o procedurach bezpieczeństwa w Serenadzie. Wykorzystane do tego zostaną nośniki wielkoformatowe (billboardy), reklamy i informacje w lokalnej prasie i rozgłośniach radiowych. Informacje pojawią się również na oficjalnych profilach społecznościowych jak również na oficjalnej stronie www Centrum Serenada.

Centrum Serenada

Al. Gen. T. Bora-Komorowskiego 41, 31-876 Kraków

Zobacz także