Biedronki będą otwarte w niedzielę. W Krakowie na razie tylko jeden sklep

Musisz przeczytać

Niektóre sklepy Biedronki będą otwarte już w najbliższą niedzielę. Popularna sieć handlowa postanowiła ominąć zakaz handlu w niedzielę. W tych placówkach, gdzie możliwe będą zakupy 7 sierpnia, zmieniono zapis „zamknięte w niedziele” na wskazanie godzin otwarcia. Według nieoficjalnych informacji, zakupy będą mogli zrobić jedynie posiadacze karty Moja Biedronka.

W Krakowie na kilkadziesiąt Biedronek zapis przy niedzieli „zamknięte” zmieniono na godziny otwarcia tylko w jednym przypadku. Biedronka przy ul. Pawiej 5a (dworzec kolejowy) ma być otwarta 7 sierpnia 2022 tak jak w dni powszednie – w godz. 6.15-22.00. To stan na piątkowe (5 sierpnia 2022) przedpołudnie. Stali kliencie Biedronki mogą w aplikacjach sprawdzać, czy sklep, w którym robią zakupy, będzie otwarty w niedzielę.

Fot. screen biedronka.pl

Wirtualne Media podały, że w ostatnich tygodniach firma Jeronimo Martins Polska prowadziła analizy dotyczące otwarcie sklepów Biedronki jako placówek medycznych lub czytelni. „Wygląda na to, że analizy te dobiegły końca i Biedronka gotowa jest na otwarcie w dzień objęte zakazem handlu” – podaje portal. Potwierdził to w Radiu Poznań przewodniczący „Solidarności” w sieci Biedronka Piotr Adamczak. – Mamy informacje, że jest to już przesądzone. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – powiedział Adamczak.

W całej Polsce Biedronka ma ok. 3,2 tys. sklepów, w samym Krakowie – kilkadziesiąt. W niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku, otwartych ma być kilkaset placówek tej sieci. Jej właściciele nie komentują doniesień o znalezieniu nowego sposobu na ominięcie zakazu handlu w niedzielę. Kilka miesięcy temu sieci handlowe otwierały się w niedziele jako placówki pocztowe.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca