Bilety MPK. Po 1 lutego nadal będą bilety na dwie linie!

Musisz przeczytać

Boisz się podwyżki cen biletów MPK? Możesz przynajmniej ją odroczyć. Nowe, wyższe ceny biletów w komunikacji miejskiej w Krakowie zaczną obowiązywać od 1 lutego. Do końca stycznia możesz więc kupić bilety okresowe po starych cenach. I te bilety będą ważne do wykupionego terminu ważności. Nawet bilet na dwie linie, który 1 lutego znika z cennika. Radzimy, jak zminimalizować koszty podwyżki cen za przejazdy w komunikacji miejskiej w Krakowie.

1 lutego wejdą w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej w Krakowie. Np. miesięczny bilet na jedną linię dla mieszkańca Krakowa (na Kartę Krakowską) będzie kosztować 54 złote, gdy dziś to wydatek 45 złotych. Do końca stycznia obowiązują stare ceny, a zakupione tak bilety będą ważne do upływu terminu ich ważności.

Na jedną linię – do końca stycznia taniej

Jeśli korzystamy z biletu na jedną linię, do końca stycznia możemy sobie kupić go na 3 miesiące – płacąc za niego 132,2 zł. Po 1 lutego zza taki bilet zapłacimy już 162 zł.

Jeszcze więcej mogą zyskać ci, którzy nie mają Karty Krakowskiej. Dziś za bilet miesięczny na jedną linię płacą 69 zł, po podwyżce będzie to 80 zł. Przy bilecie na 3 miesiące to obecnie wydatek 202,9 zł, a po 1 lutego 240 zł. Bilet na jedną linię można kupić sobie nawet rok, ale trzeba mieć aż 736,9 zł od razu. A po podwyżce jada na jednej linii przez 12 miesięcy będzie kosztować nas 960 zł.

Na dwie linie – jeszcze przez rok?

Od 1 lutego z cennika znika bilet na dwie linie, ale do końca stycznia można go kupować na obecnie obowiązujących zasadach.

Zgodnie z cennikiem prezentowanych przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, bilet na dwie linie dla mieszkańca można wykupić na 3 miesiące. Inni mogą kupić bilet nawet na rok. A to oznacza, że jeśli ktoś dziś kupi sobie bilet na dwie linie na 12 miesięcy, będzie z niego korzystał prze najbliższy rok, do stycznia 2022 roku.

Bilet sieciowy warto wziąć na pół roku

Bilet sieciowy dla mieszkańca drożeje z 69 do 80 złotych miesięcznie. Do końca stycznia można go kupić na 3 miesiące – za 202,2 zł. Po nowej cenie będzie to już 240 zł. Ale jeśli ktoś kupi bilet półroczny, to zapłaci 420 zł, czyli średnio 70 zł za każdy miesiąc. W porównaniu do obecnych cen to tylko o złotówkę miesięcznie więcej.

Chcący zaoszczędzić mogą teraz kupić bilet sieciowy na 3 miesiące, a potem półroczny.

Osoby bez Karty Krakowskiej, korzystające z biletów sieciowych, chcąc zaoszczędzić, muszą do końca stycznia wykupić je na jak najdłuższy okres. Dla nich podwyżka to ze 106 do 148 zł miesięcznie za bilet sieciowy na I strefę.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca