Biorezonans a medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska reprezentuje alternatywne metody leczenia. Za systemem tym stoi tysiącletnia historia, oparta na holistycznym podejściu do aspektów zdrowia. Chociaż naukowa wiedza medyczna rozwija się coraz bardziej, oferując pacjentom bardziej zaawansowane rozwiązania i terapia, zdobycze medycyny chińskiej są cenione przez wiele osób. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Przybliżamy kilka z nich.

1. Biorezonans a medycyna chińska

2. Ziołolecznictwo w medycynie chińskiej

3. Refleksologia jako zdobycz medycyny chińskiej

Warto pamiętać, że w Chinach prawidłowym sposobem postępowania w momencie leczenia pacjenta jest traktowanie go jako całości. Medycyna chińska stawia na równowagę pomiędzy ciałem, umysłem a duchem. Według tej filozofii, choroba wynika z nieharmonijnego przepływu energii życiowej, znanej jako „chi” lub „qi”.

Biorezonans a medycyna chińska

Jedną z metod leczenia wykorzystywaną w tradycyjnej medycynie chińskiej jest biorezonans Kraków zaś możliwości stosunkowo szybkiego dotarcia do odpowiedniego fachowca. Wbrew nazwie, ta metoda diagnostyczna nie ma nic wspólnego z rezonansem magnetycznym. Bazuje ona na przekonaniu, że każdy patogen obecny w organizmie człowieka emituje drgania, które można wykryć przepuszczając przez ciało niewielkie dawki prądu. Zabieg nie jest bolesny – pacjent wyczuwa jedynie lekkie mrowienie.

Kiedy medycyna chińska zaleca biorezonans? Prace z zakresu medycyny chińskiej głoszą, że znajduje on zastosowanie przede wszystkim w przypadku alergii pokarmowych i infekcji pasożytniczych, a także w przypadku niektórych uzależnień.

Ziołolecznictwo w medycynie chińskiej

Jeśli interesuje cię medycyna chińska Kraków pozwala również znaleźć specjalistę od ziołolecznictwa. To kolejny filar medycyny chińskiej.

Zioła są stosowane od tysięcy lat w leczeniu różnych schorzeń. W tradycyjnej medycynie chińskiej, łączy się je w specjalne receptury dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zależnie od rodzaju schorzenia, używane są różne kombinacje ziół, aby przywrócić równowagę organizmu. Współczesne badania potwierdzają skuteczność niektórych ziołowych preparatów stosowanych w medycynie chińskiej.

Refleksologia jako zdobycz medycyny chińskiej

Pora na jeszcze jedną ciekawą praktykę z zakresu medycyny chińskiej. Refleksologia, czyli masaż stóp, to praktyka polegająca na stymulowaniu określonych punktów na stopach, które odpowiadają różnym częściom ciała. Praktycy medycyny chińskiej wierzą, że masaż stóp może pomóc w przywróceniu równowagi energetycznej i leczeniu różnych schorzeń.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie